Planujesz wesele? Sprawdź nasze dekoracje na stół

Planując wesele, musimy podjąć bardzo wiele decyzji. Między innymi, jak ma wyglądać każdy ze stołów weselnych. Kwestia ta jest zależna oczywiście od aranżacji całej sali i stylu wesela, jednak na stolikach powinno znaleźć się coś więcej niż tylko przewodnie kwiaty i winietki. Podpowiadamy jakie dekoracje wybrać i jakich zasad się trzymać, aby wesele było stylowe, a także jak wyróżnić stół państwa młodych, aby wyglądał wyjątkowo.

Kwiaty i rośliny

Kwiaty i motywy roślinne, pojawiają się na praktycznie każdym weselu. Możemy je dopasować do większości różnych aranżacji i stylów, dobierając odpowiednie gatunki i kolory. Przykładowo, do wesela w stylu boho, czy rustykalnym, świetnie pasować będą kolorowe, polne kwiaty, do glamour eleganckie, kremowe róże, a w stylu romantycznym, spływające kaskadami wielopłatkowe, duże, jasnoróżowe kwiaty, jak hortensje czy piwonie. Często wykorzystywane są także mniej typowe rośliny, jak paprocie, mech czy gałązki oliwne.

Papeteria ślubna

Na każdym ze stołów powinny znaleźć się takie elementy jak ozdobne serwetki, winietki z imionami i nazwiskami gości, karty z numerami stołów, zawieszki na alkohol, czy nawet, coraz popularniejsze, menu i plan wesela. Papierowe dekoracje na stół, powinny nawiązywać stylem do motywów przewodnich ślubu. Na papeterii mogą znaleźć się nadrukowane kwiaty, motywy morskie, górskie lub leśne, lub możemy utrzymać je w klasycznej formie, dodając tylko złotą lamówkę, czy satynowe tasiemki. Świetnym pomysłem jest także kupno topper’a na tort weselny, który będzie pasował stylem do reszty dekoracji. Do całego zestawu możemy dobrać również pudełeczka na symboliczne prezenty dla gości, a także zdobione, papierowe opakowania na ciasta i słodkości.

Dodatkowe elementy

Nad stołami możemy zawiesić papierowe rozety lub eleganckie balony, w przewodnim kolorze, lub białe ze złotymi szczegółami. Złociste dodatki wyglądają na stołach bardzo stylowo. Jeśli pasują do aranżacji całej sali, postawmy na detale w tym kolorze.
Świeczniki, papierowe dekoracje do muffinek czy innych słodkości, serwetki, girlandy, gadżety do zdjęć. Utrzymajmy wszystkie te elementy w spójnym, złotym stylu.

Stół państwa młodych

Stół państwa młodych, jest tak wyjątkowym miejscem, że powinien być wyróżniony na tle całej sali. Zwykle znajduje się na samym środku, ma kształt prostokąta i przystrajany jest w o wiele bardziej bogaty sposób od innych stołów. Pamiętajmy jednak, że powinien być utrzymany w tej samej konwencji co reszta sali. Bardzo popularnym rozwiązaniem, jest także duży baner zawieszany na ścianie za młodymi, z napisem “Mąż i Żona”, czy angielskimi  “MR&MRS” i “Just Married”. Dodatkowo, na tym wyjątkowym stole, powinno znaleźć się o wiele więcej kwiatów i dekoracji niż na stołach gości. Często na ścianie, oprócz banera, wieszane są również światełka i ozdobne lampki, które wieczorem i w nocy wyglądają niezwykle efektownie.

Szukasz sali na organizację wesela? Zajrzyj na https://www.bwoldtown.pl/ i zapoznaj się z ofertą weselną!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.