Plecaki szkolne dla pierwszoklasistów – jaki model zadba o kręgosłup dziecka?

Lata mijają, problemy nie – zdecydowana większość polskich szkół wciąż nie korzysta z elektronicznych wersji podręczników. W dodatku nie każda placówka zapewnia uczniom szafki do przechowywania potrzebnych, ciężkich rzeczy. Plecaki do szkoły powinny jak najlepiej odciążać kręgosłup dziecka. O ty jak robić dobre plecaki wiedzą polscy producenci – na przykład firma Coolpack – my zaś podpowiadamy jaki plecak dla pierwszoklasisty wybrać, by wiernie i bezpiecznie służył dziecku!

Jaki plecak dla pierwszoklasisty – czym charakteryzuje się ergonomiczny tornister dla pierwszaka?

Dla młodszych dzieci bardzo popularnym wyborem są plecaki do szkoły w formie praktycznych tornistrów. Te wyglądające ,,pudełkowato” torby charakteryzują się sztywną konstrukcją i wysoką wytrzymałością. Tornistry mają także przyjazną dla kręgosłupa wzmocnioną ściankę dopasowaną do anatomii dziecka. Niestety, te plecaki do szkoły bywają dosyć ciężkie, a specyficzny wygląd sprawia, że nie każdemu dziecku się podobają. 

Jaki plecak do pierwszej klasy? Mimo że ergonomia jest ważniejsza od kwestii estetycznych, nie możemy lekceważyć gustu dziecka. Dobrze dopasowany tornister pasuje nie tylko do pleców, ale także do osobowości jego posiadacza. 

Jeżeli pociecha nie chce tornistra, zawsze pozostają ergonomiczne plecaki do szkoły. W ofercie polskiej marki Coolpack znajdziemy plecaki przyjazne pod względem konstrukcji. W ich propozycjach plecaków kręgosłup odciąża usztywniana ścianka wykonana z pianki, a podział na dwie lub trzy przegródki zapewnia możliwość równomiernego rozłożenia ciężaru. 

Wybierając jaki plecak dla pierwszoklasisty kupić zwróćmy uwagę także na wymiary. Plecaki do szkoły nie powinny kończyć się niżej niż kilka centymetrów pod talią ani być szersze niż linia barków dziecka. Bardzo ważne są także szerokie – minimum 4-centymetrowe szelki, stabilnie utrzymujące plecak w niezmiennej pozycji

Jaki plecak do pierwszej klasy? Plecaki do szkoły na kółkach – dwa w jednym!

Przeglądając asortyment sklepu firmowego marki Coolpack: https://plecaki.com.pl naszą uwagę szybko przykują plecaki szkolne na kółkach. Czy to dobry pomysł gdy pytamy jaki plecak szkolny dla pierwszoklasisty wybrać? Nikt kto kiedykolwiek podnosił dziecięcą torbę do szkoły nie ma wątpliwości co do tego, że plecaki do szkoły na kółkach to wprost genialny pomysł. Taka mini-walizka o sporej pojemności, ze wzmocnionym spodem i kompletem kieszonek mieszczących mniej i bardziej potrzebne akcesoria jest nie tylko bardzo wygodna! Coolpack oferuje plecaki na kółkach w wielu bardzo interesujących wariantach estetycznych. Każdy maluch znajdzie coś dla siebie – niech sam wybierze swój plecak dla pierwszoklasisty na kółkach! Ponadto, z walizeczki na kółkach szybko może powstać zwykły plecak szkolny – takie modele są wyposażone w odpinane szelki spełniające wszelkie zasady ergonomii.

Dodatkowe cechy szkolnego plecaka – co się przyda?

Jeżeli pociecha wraca ze szkoły na piechotę lub po prostu ma daleko na przystanek, prędzej czy później złapie ja deszcz. Plecaki do szkoły z wodoodpornych materiałów nie zastąpią co prawda zostawionego w domu parasola, ale doskonale ochronią książki i przybory szkolne przed zniszczeniem. 

Elementy odblaskowe są niezbędna dla zapewnienia maluchowi bezpieczeństwa na drodze. Jesień i zima, gdy dni są krótsze, zmuszają dzieci by niejednokrotnie wracały do domów wręcz po ciemku! Znaczki odblaskowe to nie wszystko – możemy dodatkowo zabezpieczyć pociechę wybierając plecak do pierwszej klasy wyposażony w diody LED. Takie niezwykłe torby ma w swoim asortymencie polski Coolpack! Są nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale także robiącym niebagatelne wrażenie na kolegach z klasy.

Dobrze dopasowane plecaki do szkoły powinny być wyposażone w usztywnianą ściankę dopasowaną do pleców dziecka, przegródki pozwalające równomiernie rozłożyć ciężkie przedmioty oraz szerokie szelki. Kapitalnym wyborem będą plecaki na kółkach – wygodne, ładne i mocne modele znajdziemy w ofercie Coolpack. Czy może istnieć plecak bardziej przyjazny dla kręgosłupa niż taki, którego w ogóle nie trzeba zakładać na plecy?

Szkolne plecaki obrosły w wiele mitów. Zanim wybierzesz tornister dla Twojego dziecka upewnij się, że w nie nie wierzysz! Mity o plecakach świetnie obala artykuł na Życie Kielc – przeczytaj tutaj: https://zyciekielc.pl/plecaki-szkolne-obalamy-najwieksze-mity-ktore-ich-dotycza/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.