Jak sprawić, aby dziecko chętniej chodziło do przedszkola?

Małe dzieci bardzo często niechętnie chodzą do przedszkola. Szczególnie pierwsze dni spędzone w nowym miejscu bywają dla nich ciężkie. Większość maluchów boi się zostać w placówce bez rodzica, obawia się nawiązywania kontaktu z rówieśnikami lub po prostu nie wie, czego może się spodziewać w takim miejscu. Przed pierwszym dniem w przedszkolu, warto więc porozmawiać z pociechą o tym, jak wygląda organizacja dnia oraz opowiedzieć mu o swoich pozytywnych wspomnieniach związanych z tym miejscem. Oprócz tego można zdecydować się na zakup kolorowej wyprawki, która umili maluchowi czas. Jakie elementy wyposażenia dla przedszkolaka warto wybrać, by ten chętniej chodził na zajęcia?

Kolorowe plecaki dla przedszkolaka

Każde dziecko powinno mieć specjalny plecaczek do przedszkola, w którym będzie mogło nosić ulubione zabawki czy artykuły, które będą mu potrzebne danego dnia. Odpowiednio dobrany i dopasowany do zainteresowań pociechy, może pomóc w przełamywaniu strachu przez chodzeniem do placówki. Maluchy chętnie je zakładają, ponieważ np. chcą naśladować starsze rodzeństwo, które chodzi do szkoły z takim właśnie pakunkiem. Przedszkolaki bardzo lubią kolorowe dodatki z wizerunkami ich ulubionych postaci z bajek czy ukochanych zwierząt domowych. Najmłodsi najczęściej wybierają motywy z bajek takich jak „Auta”, „Kraina Lodu” czy „Madagaskar” oraz wzory z kotami, psami, końmi itp. Mali uczniowie, którzy udają się do starszaków lub zerówki z dumą będą nosić kolorowe plecaki na kółkach szkolne często przedstawiające scenki z komiksów czy uśmiechnięte buźki.

Bajkowe artykuły do przedszkola

Dużo firm, oprócz tornistrów, produkuje także kolorowe dodatki i artykuły do przedszkola, które mogą okazać się bardzo pomocne w procesie adaptacji dziecka z placówką. Jednym z takich producentów jest np. St. Majewski. Plecaki w kolorowe wzory, a do tego zestaw odpowiednich akcesoriów, mogą zainteresować pociechę, która będzie chciała codziennie z nich korzystać. Bidon czy plastikowy kubek na wodę z wizerunkiem postaci z „Angry Birds” oraz zestaw akcesoriów do malowania z tym samym motywem sprawią, że dziecko będzie dumne z tego, że posiada takie przedmioty. Dodatkowo przedszkole będzie kojarzyło mu się z kolorowymi ciekawymi przyborami i zabawkami. W ten sposób przyzwyczai się do tego, że wizyta w placówce jest miła i przyjemna, a spędzony w niej czas bardzo ciekawy.

Wygodne ubranie niekrępujące ruchów

Bardzo ważne jest również wygodne ubranie do przedszkola. Jeśli dziecko będzie miało na sobie krępujące ruchy spodenki czy ciężkie do założenia buciki, to może zacząć zniechęcać się do codziennego przebywania w placówce. Najlepiej zakupić więc odzież, w której pociecha będzie czuła się jak w domu. Wygodne leginsy, luźna koszulka, obuwie na rzepy lub kapcie to idealny zestaw dla przedszkolaka. W takim stroju będzie czuł się komfortowo i pewnie, a żadna aktywność nie będzie dla niego przeszkodą.

  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.