Jakie anime warto obejrzeć – czyli 5 wyczekiwanych premier, których nie możesz przegapić

Świat anime coraz bardziej się rozrasta, powstaje coraz więcej mang, a co za tym idzie wiele nowych produkcji. Dzięki temu obrazki narysowane na kartce papieru w pewien sposób dostają życie i zachwycają jeszcze większą ilość fanów na całym świecie. Doszliśmy do takiego etapu, gdzie mangi oraz anime to nie ‘obciach’. Kiedyś były postrzegane za ‘chińskie bajki dla dzieci.’ Teraz to się zmienia, bardzo dużo osób interesuje się anime, coraz więcej ludzi je ogląda i zdaje sobie sprawę z tego, że nie są to jednak bajki dla dzieci, za które je uważali. Oczywiście wiele z nich ma bajkową, można nawet powiedzieć cukierkową fabułę, opowiada o wyidealizowanym życiu. Jednak jest wiele anime, gdzie brutalność bierze górę.

Anime zaskakuje poprzez coraz to nowsze produkcje oraz kontynuacje znanych już serii. Premiery anime 2021 wielokrotnie wprawiają ludzi w ekscytację. Jednak na jakie serie najbardziej czekają fani? Co najbardziej przykuwa ich uwagę i dlaczego? Co takiego posiada dana seria, że jest taka popularna i tysiące, a nawet miliony osób czekają na jej premierę? Jeśli zastanawiacie się, jakie anime warto obejrzeć jeszcze prawdopodobnie w tym roku, oto kilka propozycji. 

Attack on Titan: The Final Season part 2 

Attack on Titan (Atak Tytanów) to seria, która miała swoją premierę w 2013 roku i okazała się ogromnym sukcesem. Pracę nad tą serią podjęło się studio WIT, które od 2013 do 2019 roku wypuściło na rynek 3 sezony. Oczywiście jest to adaptacja mangi autorstwa japońskiego mangaki Hajime Isayamy. Opowiada o ludziach, którzy żyją otoczeni wysokimi murami, ponieważ chronią się przed tytanami. Aby bronić ich miasto, został stworzony specjalny Korpus Zwiadowców, który walczy oraz broni ludzi. To właśnie na nich skupia się fabuła.

Dlaczego Attack on Titan zyskało taką popularność?

Produkcja ta zyskała popularność na całym świecie. Dlaczego? Powodem, dla którego manga, jak i anime odniosły sukces, jest to, że świat, w którym odbywa się akcja, jest inteligentnie wykreowany, postacie są bardzo dobrze napisane oraz rozbudowane. Ważnym elementem, jeśli chodzi o kreowanie postaci, jest to, że autor skupia swoją uwagę także na postaciach kobiet, które dostają dodatkowe backstory, co jest ważne dla rozwoju postaci. Kolejnym z powodów czemu anime, jak i magna odniosły sukces, jest postać, która stała się jedną z najpopularniejszych bohaterów w świecie anime. Levi Ackerman to kapitan w Korpusie Zwiadowców, który posiada niezwykłe umiejętności, jeśli chodzi o walkę, jest szybki oraz sprytny. Mimo swojego niskiego wzrostu nikt nie może się z nim równać, dlatego też ludzie nazywają go Najsilniejszym Żołnierzem Ludzkości.

Kiedy dokładna premiera drugiej części 4 sezonu?

Attack on Titan: The Final Season part 2 nie ma jeszcze dokładnej daty premiery, ale jest ona zaplanowana na zimę 2021 roku. Oznacza to, że pierwszego wyemitowanego odcinka możemy się spodziewać w grudniu 2021 lub styczniu 2022 roku. Trzeba jeszcze nadmienić, że od 4 sezonu animacją zajmuje się MAPPA studio, gdyż WIT nie chciało podjąć się kontynuacji. Trzeba jednak przyznać, że MAPPA studio bardzo dobrze poradziło sobie z animacją, a mieli oni bardzo ciężkie zadanie, ponieważ jest tam wiele scen walki, które zajmują ogromną ilość czasu, aby je poprawnie stworzyć. Dlatego fani muszą jeszcze trochę poczekać, aby zobaczyć to anime. Zapowiedzi najnowszej części – czyli trailera – zapewne możemy się spodziewać w niedalekiej przyszłości. Teraz tylko należy uzbroić się w cierpliwość i czekać, aż studio w końcu poda dokładną datę premiery, do której na pewno wiele fanów będzie odliczało dni. 

Jujutsu Kaisen sezon 2 oraz Jujutsu Kaisen 0: Movie

Kolejnym anime, które jest wyczekiwane przez wielu fanów, jest Jujutsu Kaisen. Po premierze 1 odcinka w październiku 2020 roku świat już wiedział, że będzie to prawdziwy hit. Za animację odpowiada MAPPA studio. Za sprawą anime, manga autorstwa Gege Akutamiego zaczęła zyskiwać coraz większą popularność i pobijać coraz to nowsze rekordy sprzedanych egzemplarzy. Sukces tej serii jest spowodowany podobnymi czynnikami co wspomniane wcześniej Attack on Titan. Bardzo dobrze wykreowany i rozbudowany świat. Postacie mają bardzo ciekawe charaktery oraz zachowania, każda z postaci ma inną moc, którą może rozwijać.

Co prawda drugi sezon nie został jeszcze ogłoszony. Wszyscy mają jednak nadzieję, że będzie to po filmie, który pokaże wydarzenia z tomu 0 mangi. To właśnie on ma urozmaicić premiery anime 2021, ponieważ jest zaplanowany w japońskich kinach na 24 grudnia 2021 roku. Z racji tego, że jest to film, okazji do obejrzenia go w serwisach internetowych możemy spodziewać się później. Fani na pewno będą czekać na okazję, aby obejrzeć tę produkcję w kinie. Wyczekiwane jest także ogłoszenie drugiego sezonu anime, które dzięki ogromnej popularności pierwszego sezonu zapewne powstanie. 

Chainsaw Man

To jedna z najgorętszych nowych propozycji, jeśli chodzi o świat anime. Manga była niezwykle popularna jeszcze przed ogłoszeniem adaptacji. Parę dni temu na serwisie internetowym YouTube, został dodany pierwszy krótki trailer. Był on zapowiedzią serii i bardzo szybko uzyskał wiele wyświetleń. Chainsaw Man jest znane, ze specyficznego humoru oraz ze swojej brutalności. Co ciekawe manga plasuje się na 5 miejscu w rankingu najlepiej sprzedających się mang w Japonii w 2021. Jest to duży sukces, patrząc na to, że anime jeszcze się nie pojawiło.

Tak jak w przypadku dwóch poprzednich produkcji za animację odpowiada MAPPA studio. Jak można zauważyć, to studio w ostatnim czasie zyskało ogromną popularność, dzięki bardzo dobrej animacji oraz adaptacji mang. Teraz najczęściej najlepsze i najbardziej wyczekiwane produkcje wychodzą właśnie od tego producenta. Czy Chainsaw Man okaże się kolejnym sukcesem MAPPA studio? Czy fanom spodoba się styl, w jakim zostanie zanimowana ta seria? Odpowiedzi na te pytania na pewno uzyskamy, kiedy w końcu będziemy mogli zobaczyć pierwszy odcinek. Jak na razie nie ma jeszcze żadnych informacji dotyczącej dokładnej premiery. Dlatego też, dopiero po oficjalnej dacie będziemy mogli zdecydować, czy możemy ten tytuł umieścić w zakładce „premiery anime 2021”, czy jednak będziemy musieli czekać do następnego roku.

Oficjalny trailer do Chainsaw Man

Demon Slayer: Yuukaku-hen 

Pierwszy sezon Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba okazał się ogromnym hitem. Po długich wyczekiwanych fani w końcu mogli się cieszyć, ponieważ studio odpowiadające za animacje ogłosiło, że powstanie sezon 2. Na razie dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, ale pewne jest, że nastąpi to w tym roku. Dlatego jeśli chodzi o premiery anime 2021, będzie to zapewne jedna z najbardziej wyczekiwanych propozycji. Trzeba nadmienić, że Demon Slayer to najlepiej sprzedająca się manga 2021 roku w Japonii. Co więcej, anime po swoim debiucie w 2019 roku otrzymało nagrodę „Best Anime” oraz „Anime of the Year”. Historia opowiada o chłopcu, Tanjiro, który stał się głową rodziny po śmierci swojego ojca. Pewnego dnia po powrocie do swojego domu odkrywa, że cała jego rodzina została zamordowana. Ocalała tylko jego młodsza siostra, która zmieniła się w demona. Główny bohater jest gotowy zrobić wszystko, co w jego mocy, aby przemienić ją znowu w człowieka. 

Oficjalny plakat Demon Slayer sezon 2 - premiery anime 2021
Premiery anime 2021 – oficjalny plakat zapowiadający 2 sezon Demon Slayer: Yuukaku-hen Źródło: https://www.denofgeek.com/tv/demon-slayer-season-2-what-to-expect/

Jeśli chodzi o premiery anime 2021, jest ich jeszcze dużo więcej i możliwe jest, że zamieszają one w świecie anime. Zapowiedzi wielu z nich możemy oglądać już na portalu YouTube. Możliwe jest, że jakiś nieznany wcześniej tytuł okaże się dużym sukcesem i zyska niesamowitą popularność, a długo wyczekiwane premiery totalną porażką? O tym zapewne już wkrótce się przekonamy. Nie pozostaje nam nic innego jak cierpliwie czekać. Praca przy animacji jest naprawdę ciężka i wymagająca. Jeżeli chcemy zobaczyć dobre efekty tej pracy, musimy uzbroić się w cierpliwość. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.