Plecak dla dziecka. Jak wybierać plecaki dla rodzeństwa?

Rodzice mający więcej niż jedno dziecko wiedzą, że maluchy potrafią być o siebie zazdrosne. Z jednej strony tornistry szkolne dla chłopców raczej nie wpadną w oko dziewczynce, której marzeniem jest plecak „Soy Luna„. Natomiast, jeśli mamy dwóch synów lub dwie córki może pojawić się problem… Jak wybierać plecaki, aby rodzeństwo było zadowolone?

Na co zwracają uwagę rodzice?

Rodzice zazwyczaj w pierwszej kolejności skupiają się na parametrach technicznych. Dużą uwagę zwracają również na producenta – najczęściej skłaniają się do kupna plecaka St. Majewski, Coolpack czy Paso. Plecaki na kółkach, tornistry czy zwykłe plecaki? To pytanie też potrafi spędzić sen z powiek każdego rodzica. Jeśli wybrali producenta to nie wiedzą jaki rodzaj lub na odwrót. Naszą radą jest skupić się na konkretnych elementach – najważniejsze będzie zdrowie dzieci.

A co jest ważne dla dzieci?

Innymi kategoriami myślą nasze pociechy. Dla nich najważniejsze jest, aby plecak był ładny. Najlepiej też, gdy jest wyjątkowy, niepowtarzalny, jednym słowem najlepszy. I tutaj nawet w rodzeństwie będą drobne kłótnie, ponieważ brat lub siostra ma inny plecak. Czy oznacza to, że trzeba kupować dwa takie same? Raczej nie… Po pierwsze będą się mylić i jeśli nie są to bliźnięta mogą robić się kłopoty na lekcjach. Po drugie, posiadanie zawsze takich samych rzeczy w rodzeństwie nie jest dobre dla ich indywidualizmu. Sama spotkałam się z dorosłym rodzeństwem oraz bliźniaczkami, które nienawidziły faktu, że traktowano je jako „dwupak”.

Dobrym rozwiązaniem będzie kupowanie plecaków razem – wtedy dzieci wybiorą odpowiednie dla siebie modele. W dodatku będą świadome wyboru rodzeństwa, więc nie powinny później mieć pretensji, że ich plecak nie jest równie ładny. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że plecak dla dzieci, w różnym wieku będzie inny. Jeśli młodsze dziecko marzy o dużym sportowym plecaku trzeba mu spokojnie wytłumaczyć, że na taki styl przyjdzie jeszcze czas.

Tak naprawdę wszystko z dziećmi jest do negocjacji, w końcu to rodzic podejmuje finalną decyzję płacąc za plecak.

1 komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.