Plecaki dla dzieci i nastolatek – najważniejsze różnice

O tym, że nasz gust i upodobania zmieniają się wraz z wiekiem, nikomu nie trzeba przypominać. Objawia się to właściwie we wszystkich sferach życia – od sposobów spędzania wolnego czasu, przez dobór autorytetów, po ulubione kolory i potrawy. Nie inaczej jest z plecakami. Plecak szkolny dla małych dziewczynek nie będzie podobać się uczennicom szkoły średniej. Na co zwrócić zatem uwagę przy wyborze plecaka dla małej dziewczynki, a na co w przypadku nastolatki?

Plecaki dla najmłodszych

Dzieciom podobają się przede wszystkim żywe i miłe dla oka kolory, choć nieraz nie stronią również od bardzo jaskrawych, wręcz krzykliwych barw. Dziewczynkom z pewnością spodobają się więc plecaki niebieskie i czerwone, ale największą furorę od lat już robi róż.

Już w wieku kilku lat dziewczynki przykładają dużą wagę do porównań z rówieśnicami. Dlatego często pragną mieć gadżety z postaciami filmów i bajek, którymi można pochwalić się przed koleżankami. W pierwszych klasach szkoły podstawowej dziewczynka z pewnością ucieszy się również wówczas, gdy rodzice zdecydują się kupić jej tornister Paso.

Modele dla nastolatek

Starsze dziewczęta zdecydowanie trudniej namówić na coś, co już na pierwszy rzut oka się im nie podoba. W wieku kilkunastu lat kolorowe plecaki i postaci z bajek idą w kąt. Plecaki dla nastolatek często muszą być natomiast zgodne z modowymi trendami i najnowszymi pomysłami projektantów.

Nastolatki najczęściej stawiają na nieco bardziej stonowane kolory niż małe dziewczynki. W tej grupie wiekowej zdarzają się jednak także buntownicze dziewczyny, które sięgają po stylizacje zgodne na przykład z kulturą punków. Przy wyborze plecaka liczą się nie tylko preferencje estetyczne, ale również przekonania i zainteresowania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.