Plecaki dla chłopców do pierwszej klasy – najmodniejsze modele

Jaki plecak kupić synowi, który wybiera się do pierwszej klasy szkoły podstawowej? Przed takim dylematem każdego roku stoi wielu rodziców. Problem jest jeszcze większy, gdy jest to pierwsze dziecko i brakuje im doświadczenia w tym względzie. Jaki powinien być plecak pierwszoklasisty? Jak powinien wyglądać? Jakie są najmodniejsze modele? Podpowiadamy Wam, drodzy rodzice!

Plecaki dziecięce – odpowiednie dla wzrostu

Kupując plecak zarówno dla syna, jak i córki, trzeba mieć na uwadze kilka kwestii, które pozwolą chronić nam jego zdrowie. Po pierwsze, plecak nie może być zbyt duży, tj. szerszy niż jego ramiona. Nie powinien też przekraczać linii karku i bioder. Po drugie, nie może być zbyt ciężki, trzeba być bowiem przygotowanym na to, że znajdzie się w nim sporo rzeczy, które znacznie zwiększą jego wagę. Noszenie zbyt ciężkich plecaków będzie dramatycznie wpływało na rozwijający się układ kostno-stawowy. Po trzecie, warto patrzeć, które plecaki mają usztywnienie pleców, regulowane ramiona oraz pasy biodrowe czy piersiowe, co znacząco wpłynie na poprawę postawy naszego syna. Podczas zakupów zapytajmy dziecko o to, jaki plecak podoba mu się najbardziej. My przedstawiamy modele najchętniej wskazywane przez chłopców.

Sportowe plecaki szkolne dla chłopców

Młodzi chłopcy to w dużej części zapaleni sportowcy. Najpopularniejszą dyscypliną w Polsce jest oczywiście piłka nożna. Również dostępność do transmisji jest bardzo duża, dlatego możemy być pewni, że syn ma już swoją ulubioną drużynę. Aby wskazać przywiązanie do ukochanych barw, dobrym pomysłem jest kupno sportowego plecaka z herbem ulubionego klubu. Największą popularnością cieszą się takie zespoły jak FC Barcelona, Real Madryt, Manchester United czy Juventus.

Plecak z superbohaterami

Młodzi chłopcy bardzo często oglądają także filmy z superbohaterami. Najpopularniejsze postaci to te, które występują w uniwersum Marvela oraz DC. Producenci plecaków, widząc ogromny popyt na produkty związane z bohaterami komiksów, wykupują licencje i przygotowują wiele ciekawych wzorów, które z pewnością przykują uwagę każdego młodego fana.

Plecak ze zwierzętami i dinozaurami

Warto zwrócić uwagę na motywy zwierzęce. Młodzi mężczyźni raczej nie chcą plecaków z uroczymi kotkami lub małymi pieskami, które preferują dziewczynki. Częściej wybierają konie lub prehistoryczne dinozaury. Takie wzory zawsze przykuwają uwagę rówieśników.

Plecaki szkolne: Coolpack, Paso czy St.Right?

Wybierając pierwszy plecak dla swojego syna, rodzice z pewnością zastanawiają się nad marką produktu, który powinni kupić. Wszystkie artykuły najbardziej znanych producentów wyróżniają się bardzo wysoką jakością. Tworzy się je, kładąc szczególny nacisk na kwestie ergonomiczności i wygody, z jaką dziecko będzie je użytkowało. Stawiając na plecaki renomowanych firm możemy być więc pewni, że dobrze trafimy. Pozostaje jedynie wybrać odpowiedni dizajn i gotowe!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.