Kupujemy nowy plecak – zabrać dziecko na zakupy czy wybrać się samemu?

Kupno nowego lub wybór pierwszego plecaka w życiu to bardzo duże wydarzenie dla dziecka. Rodzic nie zawsze jednak wie, co przypadnie do gustu jego pociesze. Z drugiej strony, może ulec presji malucha, który wymoże na nim zakup takiego produktu, który niekoniecznie okaże się dla niego odpowiedni w dłuższej perspektywie czasu. Szukamy odpowiedzi, czy na poszukiwania plecaka zabrać ze sobą dziecko, czy jednak samodzielnie podjąć decyzję?

Sklep z plecakami dla dzieci – prawdziwy raj dla maluchów

Wybierając się z dzieckiem na zakupy w sklepie stacjonarnym, możemy być pewni, że dziecko będzie oczarowane możliwościami wyboru plecaków. Jest to jednocześnie zaleta oraz wada. Po pierwsze, łatwo będzie znaleźć odpowiedni produkt, jednak konieczność wyboru między dwoma równie pięknymi plecakami będzie dla dziecka bardzo trudna. Najprawdopodobniej będzie chciało oba, co niekoniecznie musi spotkać się z aprobatą dorosłego.

Hurtownia z plecakami dla dzieci – czy warto tam pojechać?

Głównym zadaniem rodzica jest przede wszystkim zwrócenie uwagi na właściwości fizyczne tornistra. Należy sprawdzić jego wagę, ponieważ zaleca się, aby całość obciążenia kręgosłupa nie przekraczała od 10 do 15% masy dziecka, w zależności od jego wieku. Istotna będzie także pojemność oraz rozmiar – powinny się w nim mieścić książki językowe w formacie A4. W trosce o zdrową postawę pociechy warto wybrać plecak z usztywnieniem, pasem biodrowym i piersiowym oraz regulowanymi szelkami. Czy warto jechać na takie zakupy do hurtowni? Podobnych zakupów dokonamy także w sklepie, chyba że zamierzamy kupować kilka lub kilkanaście sztuk, a wtedy koszt będzie znacznie niższy w hurtowni.

Alternatywa? Sklep internetowy z plecakami

Ciekawym rozwiązaniem, które pozwoli połączyć oczekiwania rodziców i dziecka są zakupy w sklepie internetowym. Dziecko może obejrzeć zdjęcie każdego produktu i wybrać ten, który najbardziej mu się podoba. Oczywiście, znów może być niezdecydowane między kilkoma rozwiązaniami, jednak brak fizycznego kontaktu z nimi może ułatwić podjęcie decyzji. Z kolei rodzic ma możliwość przeczytania dokładnych parametrów produktu, a po otrzymaniu przesyłki porównania oczekiwań z rzeczywistością. Co więcej, podczas zakupów przez Internet, przysługuje nam ustawowy okres czternastu dni, w trakcie których możemy odstąpić od umowy. Jest to czas, który pozwala nam dokładnie przemyśleć swój wybór i poznać opinię dziecka na temat prezencji plecaka.

Co więc zrobić?

Rodzic nie zawsze wie, co najbardziej spodoba się jego pociesze. Warto więc wybrać się na wspólne zakupy. Dorosły musi być jednak w ich trakcie bardzo asertywny. Najważniejsze jest zdrowie dziecka, a na dalszy plan schodzi wygląd produktu. Na szczęście jednak ilość modeli jest taka, że na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. No i przede wszystkim zakupy można zrobić w Internecie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.