Strój dopasowany do wieku córki – czyli jak ubrać dziecko na różne okazje

Ubieranie dzieci nie jest najłatwiejszym zadaniem, szczególnie w gdy mowa o większych okazjach takich jak, chrzciny, komunie czy wesela. Jak ubrać dziecko odpowiednio do wieku, tak aby i nam i jemu było wygodnie?

Sukienki czy spódniczki dla niemowląt?

Sukienki mogą się wydawać bardziej urocze, ale przy takich maluchach mogą być mniej praktyczne. Każdy rodzic wie, że w trakcie imprezy może dojść do plamy. I w tej sytuacji zestaw body i spódniczka będzie się świetnie sprawdzał, ponieważ jeśli coś spadnie na jedną z części zmienimy tylko jedną część. W dodatku, noszenie zestawów daje nam więcej możliwości do łączenia danej części garderoby. A z drugiej strony, jeśli kuszą nas sukienki na wesele dla mamy i córki to nic nie stoi nam na przeszkodzie, aby kupić taki komplet. Najważniejsze jest, aby dziecku było wygodnie!

Dla starszych dzieci

Gdy nasz maluch zacznie mówić, sprawa może stać się zarówno dużo prostsza, jak i trudniejsza. Czemu? Teraz córka może powiedzieć, że nie chce nosić bolerka dla dziewczynek, bo nie podoba się jej jego kolor. Co prawda, teraz łatwiej nam będzie zrozumieć, że pewien sweterek nie będzie noszony, ponieważ drapie skórę. Jeśli nasze dziecko zaczyna mówić powinniśmy uwzględnić jego zdanie w procesie wyboru stroju.

Podsumowanie

Jeśli w kilku słowach mielibyśmy określić jaki powinien być strój dziecka powinniśmy pamiętać o:

  • wygodzie,
  • naturalnych i przewiewnych materiałach,
  • i bezpieczeństwie.

A jeśli chodzi o krój czy kolor, to już kwestia gustu. A o gustach się nie dyskutuje, prawda?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.