Ćwiczenia na brzuch – przydatne akcesoria do treningu

Ćwiczenia na brzuch to często pomijany element treningu. Większość z nas marzy o smukłych i wyrzeźbionych nogach, a pomija ważną część ciała, jaką jest brzuch. Sprzętu do trenowania nóg jest znacznie więcej, niż do trenowania mięśni brzucha. Czy to tutaj może leżeć przyczyna? Zegarek do biegania, sztangi, gumy oporowe, bosu… To tylko niewiele ze wszystkich akcesoriów, które możemy wpleść w różnorakie ćwiczenia na nogi. Jak jest w przypadku brzucha? Czym tak naprawdę dysponujemy? Czytaj dalej, by dowiedzieć się więcej!

Akcesoria do treningu brzucha 

Mata – być może oczywisty gadżet, choć nie dla wszystkich. Niektórzy ćwiczący w domu wciąż robią to podłodze bądź wciąż zwijającym się kocu i ręczniku. Wystarczy ułatwić sobie trening poprzez kupienie maty antypoślizgowej. Możemy z powodzeniem wykonać na niej takie ćwiczenia jak nożyce czy deska. Mogą być tak samo efektywne, jak ćwiczenia wykonywane na siłowni, pod warunkiem, że będziemy to robić systematycznie. 

Skakanka – to sprzęt tańszy nawet od maty. Wystarczy zwykła skakanka, którą z powodzeniem można kupić w sklepie z dziecięcymi zabawkami. Skakanka pozwala na szybkie spalenie zbędnej tkanki tłuszczowej i poprawienie kondycji. Jest również świetnym sposobem na rozgrzewkę – pozwala skutecznie rozgrzać zastane mięśnie i dodać energii. Skakanka sprawdza się także w formie ćwiczenia na brzuch. 

Hantle – mogą kojarzyć się z budowaniem mięśni ramion i pleców, ale są także pomocne w treningu brzucha. W treningach zamieszczanych na stronach internetowych można znaleźć wiele ciekawych ćwiczeń, które pozwolą wzmocnić mięśnie brzucha z wykorzystaniem hantli. Warto dobrać takie o odpowiedniej wadze, aby angażowały wszystkie mięśnie – zarówno te skośne, jak i proste i poprzeczne. Trening brzucha nie polega przecież na powtarzaniu jednego typu ćwiczenia, np. brzuszków. Pompki, zakroki, podparcia – wszystko to okaże się przydatne w rzeźbieniu mięśni brzucha. 

Wałek podwójny – ćwiczenia z wałkiem działają dobrze na wzmocnienie mięśni brzucha, ale nie tylko. Angażują także mięśnie całego grzbietu, barków i ramion. Mogą się wydawać niepozorne, ale stanowią świetne treningowe urozmaicenie. 

Hula hop – specjalne hula-hop, stworzone specjalnie do wzmacniania mięśni brzucha, jest wyposażone w masujące kulki. Pomagają one pozbyć się tkanki tłuszczowej z okolic talii oraz tzw. “oponki”. Ćwiczenia z hula hop można także traktować jako swego rodzaju gimnastykę artystyczną i uczyć się wykonywać różne triki. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.