Trening nóg – najważniejsze zasady

Trening nóg można połączyć z wieloma innymi formami ćwiczeń – trening nóg to także trening pleców, trening brzucha, a jeśli pamiętamy o regularnym stretchingu, także rozciąganie nóg. Rozciąganie jest bardzo istotne, jeśli większość czasu spędzamy przy biurku i nie można o nim zapominać, podobnie jak o rozgrzewce. Jaki trening nóg będzie najbardziej efektywny? Jak go wykonywać, by nie zrobić sobie krzywdy a wyciągnąć z niego najwięcej korzyści? Zobacz!

Nogi jako fundament sylwetki

Silne nogi są bardzo ważne w prawidłowym funkcjonowaniu całego organizmu. Nie możesz ich nie trenować! Jeśli Twoje nogi są słabe i nigdy nie poświęcałeś im zbyt dużo uwagi, czas to natychmiast zmienić. Trenuj je tak często, jak możesz, przynajmniej dwa razy w tygodniu. Postaw na przysiady – będą Twoim najlepszym przyjacielem. Będzie to miało korzystny wpływ nie tylko na nogi, ale także na trening pleców czy brzucha.

Przysiady jako Twój najlepszy przyjaciel

Jak wspomnieliśmy wyżej, przysiady mogą pomóc nie tylko przy wzmocnieniu mięśni nóg, ale także wszystkich innych. Angażują bardzo dużą część ciała do pracy, między innymi korpus i mięśnie stabilizujące. Najlepiej wykonywać przysiady na początku treningu, gdy masz jeszcze dużo siły. Z czasem możesz także wykonywać przysiady z obciążeniem, na początku mniejszym, później coraz większym. Staraj się również schodzić coraz niżej i głębiej w trakcie przysiadu. Da Ci to spektakularne rezultaty!

Wdrażaj inne ćwiczenia

Dobrze jest wdrażać do swojej treningowej rutyny nowe ćwiczenia, a (niestety) zwłaszcza te, które najmniej lubimy. Ćwiczenia, które wymagają od nas ogromnego wysiłku są zwykle tymi, które w bardzo efektywny sposób mogą zmienić naszą sylwetkę. Ćwiczeniem nielubianym przez prawie wszystkich ćwiczących jest jednonóż. Często sprawia, że tracimy równowagę i wymaga wykorzystania ogromnych pokładów siły. Wdrożenie go do swojej treningowej rutyny może zdziałać prawdziwe cuda, choć nie należy do najłatwiejszych.

Ćwicz swój umysł

Trening nóg to nie tylko trening mięśni, ale także głowy. Przed treningiem nóg dobrze się do niego mentalnie przygotować. Nie zawsze mamy bojowy nastrój i jesteśmy w stanie z podniesioną głową walczyć o lepszą sylwetkę. Niektóre treningi wykonujemy bardzo zmęczeni, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. Klucz leży w dobrej motywacji samego siebie, skoncentrowaniu się i przypomnieniu sobie, dlaczego w ogóle zacząłeś.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.