Artykuły szkolne niezbędne na lekcje plastyki

Matematyka, język polski, język angielski – za takimi lekcjami dzieci zwykle nie przepadają, wyłączając te, które są uzdolnione w jednym z wymienionych kierunków. W planie zajęć szkolnych są jednak również przedmioty, na które niektóre dzieci czekają cały tydzień. Dla części z nich jest nim wychowanie fizyczne, dla innych muzyka, a dla innych plastyka. Na lekcjach plastyki można rozwijać manualne i artystyczne talenty. Do tego potrzebne są jednak odpowiednie artykuły szkolne. Przedstawiamy niezbędne przybory, w które powinny zostać wyposażone plecaki szkolne dzieci przygotowujących się na plastykę.

Artykuły do rysowania

Na plastykę przydadzą się dobrze wyposażone piórniki St Right lub innej firmy. Powinny się w nich znaleźć różne przybory do rysowania. Podstawą jest oczywiście ołówek – w zestawie powinna znaleźć się także temperówka. Kolorowe kreski najlepiej wychodzą kredkami ołówkowymi, ale czasami coś można narysować także kredkami świecowymi. Każde dziecko uwielbia rysować flamastrami, ich również nie może więc zabraknąć. Do rysowania skomplikowanych dzieł przyda się też cienkopis lub kolorowy długopis żelowy.

Przybory do malowania

Nie sposób wyobrazić sobie lekcji plastyki bez farb. W szkołach najpopularniejsze są dwa ich rodzaje – farby plakatowe i akwarelowe. Do tych pierwszych nie potrzeba wody, pomijając oczywiście tę, w której dziecko będzie oczyszczać pędzelek. Są zwykle sprzedawane w niewielkich pojemnikach lub tubkach. Farby akwarelowe to twarde pastylki, które rozpuszczają się w kontakcie z wodą. Lepiej malować nimi na grubszych kartkach.

Blok i papier

Do rysunku potrzebny jest papier. Podstawa to biały blok rysunkowy, ale w niektórych sytuacjach lepiej sprawdzi się techniczny. Warto, by w plecaku dziecka znalazł się także blok z kolorowymi kartkami oraz samoprzylepny kolorowy papier. Do tego klej, nożyczki i wyposażenie na lekcję gotowe!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.