artykuły szkolne na plastykę to m.in. kredki

Artykuły szkolne niezbędne na lekcje plastyki

Matematyka, język polski, język angielski – za takimi lekcjami dzieci zwykle nie przepadają, wyłączając te, które są uzdolnione w jednym z wymienionych kierunków. W planie zajęć szkolnych są jednak również przedmioty, na które niektóre dzieci czekają cały tydzień. Dla części z nich jest nim wychowanie fizyczne, dla innych muzyka, a dla innych plastyka.

Na lekcjach plastyki można rozwijać manualne i artystyczne talenty. Do tego potrzebne są jednak odpowiednie artykuły plastyczne do szkoły. Przedstawiamy niezbędne przybory, w które powinny zostać wyposażone plecaki szkolne dzieci przygotowujących się na plastykę.

Artykuły szkolne do rysowania

Na plastykę przydadzą się dobrze wyposażone piórniki St Right lub innej firmy. Powinny się w nich znaleźć różne przybory do rysowania. Podstawą jest oczywiście ołówek – w zestawie powinna znaleźć się także temperówka. Kolorowe kreski najlepiej wychodzą kredkami ołówkowymi, ale czasami coś można narysować także kredkami świecowymi. Do rysowania skomplikowanych dzieł przyda się też cienkopis lub kolorowy długopis żelowy.

Każde dziecko uwielbia rysować flamastrami, ich również nie może więc zabraknąć w wyposażeniu na lekcję plastyki. Dzięki nim powstają wyjątkowe wzory i rysunki. Warto zainwestować w różne rodzaje flamastrów. Oprócz tradycyjnych z cienkim rysikiem warto postawić również na markery. Takie artykuły plastyczne do szkoły sprawiają, że dzieci mogą szybko pomalować rysunek.

Markery są również bardzo uniwersalne. Dobrze spiszą się nie tylko na klasycznym papierze, ale również tekturze czy innych powierzchniach. Przydadzą się więc do niestandardowych plastycznych zadań. Mogą zresztą służyć uczniom nie tylko na plastyce. Markery to znakomite zakreślacze, które pomogą zaznaczyć w zeszycie czy książce najważniejsze zdania, kluczowe w nauce na sprawdzian czy test. Szeroki wybór takich artykułów do rysowania czeka na https://plecaki.com.pl/pl/c/Markery/300.

Przybory do malowania

Nie sposób wyobrazić sobie lekcji plastyki bez farb. W szkołach najpopularniejsze są dwa ich rodzaje – farby plakatowe i akwarelowe. Do tych pierwszych nie potrzeba wody, pomijając oczywiście tę, w której dziecko będzie oczyszczać pędzelek. Są zwykle sprzedawane w niewielkich pojemnikach lub tubkach.

Farby akwarelowe to twarde pastylki, które rozpuszczają się w kontakcie z wodą. Lepiej malować nimi na grubszych kartkach. Warto o tym pamiętać zwłaszcza wtedy, gdy kupujemy takie farby najmłodszym dzieciom.

Blok i papier

Do rysunku potrzebny jest papier. Podstawa to biały blok rysunkowy, ale w niektórych sytuacjach lepiej sprawdzi się techniczny. Warto, by w plecaku dziecka znalazł się także blok z kolorowymi kartkami oraz samoprzylepny kolorowy papier.

Dodatkowe artykuły plastyczne do szkoły

Oprócz tego warto pamiętać również o kilku dodatkowych akcesoriach, bez których dzieci nie są w stanie obyć się na lekcjach plastyki. Do ostrzenia ołówków i kredek niezbędne będą sprawne temperówki. Warto postawić przede wszystkim na modele z zamykanym pudełkiem na odpadki, dzięki którym dziecko nie będzie musiało zajmować się sprzątaniem na szkolnej ławce. Ciekawym rozwiązaniem są także temperówki elektryczne na baterie. Mogą być sporym ułatwieniem zwłaszcza dla najmłodszych uczniów.

Do tego potrzebne będą artykuły plastyczne do szkoły przydatne do pracy z blokami i papierem. Wcześniej czy później przyda się klej – w tubie lub sztyfcie. Niezbędne z pewnością będą również nożyczki. Trzeba pamiętać, by artykuły szkolne dla najmłodszych były bezpieczne – należy więc stawiać na nożyczki z zaokrąglonymi końcami.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.