szczoteczka soniczna dla dzieci

Szczoteczka soniczna dla dzieci – konieczność czy niepotrzebny wydatek?

Dzieci powinny uczyć się zasad prawidłowej higieny jamy ustnej już od najmłodszych lat. Dzięki temu istnieje mniejsze ryzyko wystąpienia próchnicy czy innych poważniejszych problemów z zębami w późniejszym okresie. Większość rodziców wybiera z tego powodu sprawia swoim pociechom specjalistyczny sprzęt – jest nim szczoteczka soniczna dla dzieci.

Czy jest to jednak odpowiedni ruch? Czy u maluchów warto stosować takie rozwiązanie? W dzisiejszym artykule zastanowimy się, czy szczoteczka soniczna dla dzieci to konieczność, czy mimo wszystko niepotrzebny wydatek. Sprawdź, jeśli jesteś zainteresowany!

Szczoteczka soniczna dla dzieci – od kiedy można zacząć jej używać?

Szczoteczki soniczne cieszą się ostatnio ogromną popularnością wśród dzieci oraz dorosłych. Są bowiem niezwykle praktyczne i idealnie usuwają osad nazębny, a także pozwalają dotrzeć we wszelkiego rodzaju zakamarki. Większość rodziców zastanawia się jednak, od kiedy można czyścić zęby malucha właśnie takim rodzajem szczoteczki.

Okazuje się, że tak naprawdę od samego początku. W sklepach znajdziemy bowiem modele dedykowane dla maluchów w wieku 0-3 lata. Co sądzą jednak na ten temat dentyści? Większość stomatologów rekomenduje właśnie takie rozwiązanie. Szczoteczka soniczna dla małych dzieci jest bowiem całkowicie bezpieczna. 

Czy warto postawić na dziecięcą szczoteczkę soniczną?

Okazuje się, że szczoteczka soniczna dla dzieci to bardzo dobre rozwiązanie. Dlaczego? Jak wiadomo, maluchy nie mają jeszcze wypracowanej odpowiedniej techniki mycia zębów. Dzięki główce wprawionej w ruch cała jama ustna będzie zatem oczyszczona o wiele lepiej. Do tego modele dla najmłodszych cechują się kształtem oraz wielkością, które umożliwiają skuteczne usunięcie osadu nawet z tych najmniejszych ząbków.

Pamiętajmy także, że ruchy pulsacyjne wspaniale działają na dziąsła. Dzięki temu szczoteczka soniczna dla dziecka może być stosowana nawet wtedy, gdy nasza pociecha ma dopiero kilka pierwszych ząbków. 

Szczoteczka soniczna dziecięca dla maluchów – zalety i wady

Szczoteczka soniczna dla małych dzieci ma wiele zalet. Jakich? Przede wszystkim skutecznie usuwa osad nazębny nawet wtedy, gdy technika mycia pozostawia wiele do życzenia. Delikatne i specjalnie opracowane włosie nie podrażnia dziąseł, a jednocześnie jest niezwykle skuteczne. Zęby malucha czyszczone są delikatnie. Nie musimy zatem obawiać się o szkliwo oraz o to, czy dziecko nie dociska szczoteczki zbyt mocno.

Co ciekawe, szczoteczka soniczna dziecięca zapewnia także lepszą dystrybucję pasty. Preparat ten, pod wpływem ruchów pulsacyjnych, staje się substancją pełną mikrobąbelków. Tym samym pasta dociera do wszelkich zakamarków. Dużą zaletą jest również wbudowany timer. Z jego pomocą maluch wie, ile dokładnie ma czyścić swoje zęby. Niektóre modele podpowiadają również specjalnym sygnałem, by przejść do czyszczenia innego obszaru jamy ustnej. Dzięki niej zęby będą bielsze i zdrowsze, długo nie trzeba będzie martwić się o ich lapisowanie.

Do wad szczoteczek sonicznych dla dzieci można zaliczyć wyłącznie możliwość zepsucia się urządzenia oraz jego cenę. Nie da się ukryć bowiem, że takie rozwiązanie bywa nawet kilkukrotnie droższe niż szczoteczka manualna. Warto jednak pamiętać, że kupujemy je wyłącznie raz, a następnie zmieniamy co jakiś czas same końcówki. 

Czy soniczna szczoteczka do zębów dla dzieci będzie lepsza niż ta manualna?

Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że szczoteczka soniczna dla dzieci jest lepszym rozwiązaniem niż wersja klasyczna. Jeśli zależy nam na zdrowych zębach malucha oraz nauce prawidłowej higieny jamy ustnej już od najmłodszych lat, śmiało postawmy na właśnie takie rozwiązanie. Szybko przekonamy się, że była to naprawdę dobra inwestycja. 

Jaka szczoteczka soniczna dla dziecka okaże się najlepsza?

Teraz warto zastanowić się, jaka szczoteczka soniczna dla dziecka będzie najlepsza. Nasza odpowiedź może większość osób zaskoczyć. Dlaczego? Już spieszymy z wyjaśnieniami. Najlepsza szczoteczka soniczna dla dzieci to bowiem ta, która dostosowana jest do ich wieku. Kupujmy zatem modele oznaczone odpowiednim przedziałem wiekowym. Dzięki temu nie będziemy musieli się niczym martwić.

Takie urządzenia dopasowane są bowiem wtedy do maluchów pod każdym możliwym względem. Mają prawidłową wielkość, ilość drgań oraz końcówkę dopasowaną miękkością do potrzeb pociechy. Do tego wielokrotnie cechują się ciekawymi bajkowymi motywami, dlatego każdy maluch powinien być zadowolony!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.