Czy gadżety do biegania usprawniają trening?

Na sklepowych półkach i na instagramie poprzez reklamy influencerów możemy spotkać non stop nowe gadżety, suplementy i rozwiązania, które mają na celu sprawić, że nasza aktywność będzie bardziej skuteczna. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy trening bez nich nie będzie tyle samo wart. Są nawet osoby, które w nieskończoność odwlekają treningi, bo „nie są w stanie” ich zrealizować w takim schemacie, jakim są utarte w obecnych czasach. Które gadżety do biegania są warte inwestycji, a które to tylko zwykły chwyt marketingowy?

Zegarek do biegania, fit aplikacje i maski – czyli co warto mieć.

Ciężko zauważyć teraz na zewnątrz osobę biegającą bez zegarka czy opaski. Pomiar tętna, kalorii, możliwość zapisania trasy, którą się biegało, to zdecydowanie czynniki, które warto znać. Nie sposób się dziwić, dlaczego zegarki do biegania stały się tak popularne. Jest to ciekawe rozwiązanie, które jest rozszerzane i udoskonalane cały czas. Zegarki posiadają połączenie z telefonem, można na nich odbierać połączenia, wiadomości, ustawiać alarmy, a także wykonywać ćwiczenia oddechowe. Najlepszym czynnikiem jest ich cena. Oczywiście na rynku znajdziemy zegarki i opaski w cenach od 200 do nawet 2000 zł i więcej. To daje dużo możliwości, gdyż osoby z każdym budżetem są w stanie dobrać gadżet, który nie tylko będzie funkcjonalny, ale i przystępny cenowo.

Maska do biegania – czy warto ją mieć?

Zdecydowanie 3x TAK! W szczególności w okresach, gdy w powietrzu znajduje się duża koncentracja smogu, a normy są przekraczane kilkukrotnie. Jak możemy powiedzieć, że biegamy, bo przecież sport to zdrowie, gdy wdychamy niebezpieczne pyły, które tak naprawdę tylko negatywnie na nie wpływają. Warto zabezpieczać się przed chorobami układu oddechowego. Maska antysmogowa z odpowiednimi filtrami to niezbędnik nie tylko dla biegaczy, ale i dla wszystkich osób, które spędzają dużo czasu na zewnątrz.

Jakie gadżety nie są warte swojej ceny?

Nie tylko gadżety, ale i magiczne soki, suplementy, mieszanki, które magicznie mają wpłynąć na poprawę naszej kondycji tylko dlatego, że poleca je sławna osoba i kosztuje 3x tyle co tradycyjne witaminy czy odżywki ze sprawdzonych źródeł. Nie dajmy się oszukać dużymi kuponami zniżkowymi i obrobionymi w photoshopie zdjęciami przed i po.

Pamiętajcie również, że dedykowane stroje do biegania znanych marek owszem są ładne, ale i również bardzo drogie. Do skutecznego treningu ważne są przede wszystkim wygodne ciuchy, które zapewnią komfort i dadzą maksymalny zakres wykonywanych ruchów. To jak wyglądają powinno zejść na dalszy plan. Wracając do akcesoriów, które są warte poświęcenia większej sumy pieniędzy to będą to na pewno buty. Warto rozważyć zakup porządnego modelu mając na względzie to, że posłużą one przez długie lata

Wiele osób daje się nabrać na magiczne gadżety bez których trening nie może się odbyć. Nie podejmują aktywności oczekując na czas, który umożliwi im zrealizować trening funkcjonalny. Co to znaczy? Tylko tyle, że tak naprawdę on nigdy nie nadejdzie. Są akcesoria, które warto posiadać, jednak używajmy ich z głową i pamiętajmy, że najważniejsza jest sama aktywność i jej technika.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.