smartwatch dla dziecka - jakie powinien posiadać funkcje

Smartwatch dla dziecka – jakie funkcje powinien posiadać?

Smartwatche cieszą się popularnością nie tylko wśród dorosłych. Na rynku szybko zaczęły pojawiać się także propozycje dla najmłodszych. Ale jak to – inteligentny zegarek elektroniczny dla dziecka? Po co kilkulatkowi smartwatch? To pytania, które mogą nasuwać się jako pierwsze. Jednak taki dodatek jest niezwykle funkcjonalny i przyniesie wiele korzyści nie tylko dziecku, ale i rodzicowi.

Jakie funkcje powinien posiadać smartwatch dla dziecka? Jakie marki okażą się najlepszym wyborem podczas zakupów zegarka dla dziecka (https://happytime.com.pl/zegarki_dzieciece)? Czytaj dalej, aby poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących smartwatchy dziecięcych.

Smartwatch dla dziecka – przydatne funkcje

Smartwatch dla najmłodszych musi posiadać inne funkcje niż ten dla dorosłych. Wiele z nich jest związanych z bezpieczeństwem dziecka i możliwością utrzymania kontaktu z rodzicami. Dlatego warto wybierać modele przeznaczone dla dzieci.

Funkcja dzwonienia

Funkcja dzwonienia jest tym udogodnieniem, które przekonuje do zakupu takiego zegarka swojemu dziecku sporą część rodziców. To świetny wybór dla tych, którzy nie chcą wyposażać kilkulatka w telefon komórkowy i jednocześnie doskonały sposób na naukę samodzielności w kontrolowanych warunkach.

Jak wygląda funkcja dzwonienia w smartwatchach? Posiadają one wbudowany slot na kartę SIM, dzięki któremu możliwe jest zarówno odbieranie, jak i wykonywanie połączeń. Rozmowa przez taki zegarek praktycznie nie różni się od tej przez klasyczny telefon. Oznacza to jednak, że zawsze będziesz w kontakcie ze swoim dzieckiem, a nie będzie ono musiało nosić ze sobą telefonu, który mógłby zostać np. zgubiony czy ukradziony. Smartwatch zawsze będzie znajdował się bezpiecznie na nadgarstku i nie musi być zdejmowany do dzwonienia.

GPS – podgląd lokalizacji

Geolokalizacja to funkcja, z której skorzystają rodzice. Pozwala ona na manualny podgląd, gdzie znajduje się w danym momencie dziecko. Doskonale sprawdzi się w przypadku pociech, które same udają się do szkoły czy zajęcia dodatkowe.

Ciekawym dodatkiem, który możesz znaleźć w wybranych modelach inteligentnych zegarków dla dzieci jest także funkcja, która pozwala na wyznaczenie na mapie granic, w których może znajdować się dziecko. Gdy je przekroczy – otrzymasz powiadomienie i będziesz mógł szybko skontaktować się z dzieckiem lub po prostu dalej obserwować jego lokalizację w aplikacji.

Aparat, czyli zdjęcia i wideo na żywo

Smartwatch z aparatem z pewnością spodoba się dziecku, a Ty, jako rodzic, będziesz mógł mieć bieżący podgląd wykonanych zdjęć. Nie oznacza to, że musisz z tej funkcji korzystać, jeśli chcesz dawać pociesze większą prywatność. Jednak w awaryjnej sytuacji, zawsze będziesz miał ostatnio wykonane ujęcia pod ręką.

Dodatkowo aparat umożliwia także rozmowy wideo. To właśnie ona mogą okazać się lepszym rozwiązaniem dla dzieci, które podczas pierwszych samotnych wyjść tęsknią na rodzicami i wolą taką formę kontaktu od klasycznej rozmowy.

Smartwatche Garett wyróżniają się designem, który z pewnością spodoba się dziecku, a w efekcie zegarek będzie chętnie noszony! Źródło zdjęcia: strona sklepu Happy Time.

Zdalny podgląd

W wielu modelach aparat i głośnik pozwalają nie tylko na rozmowy, ale i na zdalny podgląd lub podsłuch w aplikacji. To kolejna funkcja, która pozwala dodatkowo zadbać o bezpieczeństwo pociechy. Nie musi, ale może być wykorzystywana. Doskonale sprawdzi się m.in. w sytuacji, gdy dziecko nie odbiera połączenia lub udaje się na pierwsze samodzielne wyjścia.

Plan lekcji

Dzieciom z pewnością spodoba się także to, że w zegarku mogą mieć wgrany plan lekcji. To świetny pomysł, dzięki któremu plan nigdy się nie zgubi, nie trzeba będzie o nim pamiętać, a w przypadku zmian nie będzie konieczne ponowne drukowanie – wystarczy przesłać nowy plik.

Szybki kontakt SOS

Ostatnia z przydatnych funkcji, które powinny znaleźć się w smartwatchu dla najmłodszych, to możliwość kontaktu SOS. Czym dokładnie jest? To jeden przycisk, którego naciśnięcie pozwala na szybkie połączenie się z rodzicem. To gwarancja bezpieczeństwa w każdej sytuacji, która sprawi, że pewniej poczuje się nie tylko dziecko, ale i rodzic.

Jakie marki smartwatchy dla dzieci są warte uwagi?

Ciekawe modele inteligentnych zegarków dziecięcych znajdziesz zarówno w ofercie polskich, jak i zagranicznych producentów. Wyróżnia się przede wszystkim polska marka Garett, która tworzy zegarki dla osób w każdym wieku. Modele dziecięce posiadają większość wskazanych powyżej funkcji i wyróżniają się doskonałą jakością.

Smartwatch Rubicon spodoba się niejednej małej księżniczce! Źródło zdjęcia: strona sklepu Happy Time.

Zwróć uwagę także na japońską markę Rubicon, która posiada w ma w swoim katalogu wiele ciekawych modeli o przyciągającym wzrok designie i przydatnych funkcjach. Producent może pochwalić się modelami o doskonałej precyzji wykonania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.